Seksuolog Katowice

Chociaż kultura masowa nie stroni od zagadnień związanych z seksem, to prawdziwa i niewyidealizowana intymność pomiędzy ludźmi jest wciąż tematem tabu. Sprawność seksualna to dla wielu osób czynnik, który w znacznej mierze wpływa na ich poczucie własnej wartości oraz na relacje z innymi osobami. Problemy z seksem często powodują zawstydzenie oraz unikanie bliskości z drugą osobą, a co za tym idzie – pogorszenie się stosunków pomiędzy partnerami. W STRONĘ CENTRUM to placówka, w której mogą Państwo skorzystać z fachowej pomocy seksuologa, który zajmuje się seksualną sferą życia pacjentów oraz pomaga w przypadku takich problemów, jak na przykład przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji, nimfomania, anorgazmia, hipolibidemia.

Nasi specjaliści pomogą w dojściu do źródła trudności seksualnych, a także doradzą, w jaki sposób można je zwalczyć, by móc cieszyć się z bliskości z drugą osobą. Należy wiedzieć, że pomimo tego, że częściej można spotkać się z przechwałkami na temat możliwości seksualnych niż problemów związanych z tą sferą życia, to bardzo wiele par zmaga się lub zmagało z trudnościami z seksem. Otwartość na drugą osobę i chęć dążenia do zadowalającego życia seksualnego jest podstawą do tego, by móc cieszyć się seksem. Zadaniem seksuologa jest pomoc osobom, które tego pragną. Decyzja o wizycie w gabinecie eksperta świadczy o dojrzałości do pokonywania trudności oraz poszanowaniu potrzeb partnera czy partnerki.

Czytaj więcej

Poznanie przyczyny i pomoc

Zauważenie problemu i nazwanie go to pierwszy krok do tego, aby skutecznie wyeliminować go ze swojego życia. Często w rozpoznaniu, co właściwie dolega pacjentowi, potrzebny jest seksuolog Katowice są dużym miastem, gdzie mają Państwo łatwy dostęp do specjalistycznych gabinetów W STRONĘ CENTRUM, w których zajmujemy się różnymi sferami życia naszych klientów, również seksualną. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że seksualność jest jedną ze składowych tożsamości człowieka i może być zarówno źródłem radości i satysfakcji, jak i zmartwień prowadzących nawet do rozpadu związku. Przyczyny problemów z seksem mogą być bardzo różne. Często wynikają z wyuczonego przekonania, o tym, że jest to sfera nieczysta i niegodna uwagi. Zdarza się także, że powodem problemów z intymną bliskością są problemy natury medycznej. W innych przypadkach niemożność czerpania satysfakcji z seksu może wynikać ze stresu, przemęczenia oraz innych trudności natury psychicznej. Seksuolog pomaga pacjentom w określeniu, co jest przyczyną problemów, a następnie udziela wskazówek, w jaki sposób mogą oni sobie pomóc. Cykliczne spotkania ze specjalistą służą zwiększeniu motywacji oraz wsparciu podczas występowania różnych trudności na drodze do osiągnięcia zadowalającego życia seksualnego. Wszystkie osoby pragnące poprawić jakość swoich intymnych relacji zachęcamy do skorzystania z usług naszych seksuologów. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości oraz w celu ustalenia szczegółów spotkania serdecznie zapraszamy do nawiązania kontaktu ze specjalistami. Chociaż żyjemy w czasie wielkich przemian kulturowych, temat życia seksualnego wciąż pozostaje w naszym kraju w sferze jeśli nie tabu, to niedopowiedzenia. Seksualność to bardzo istotna składowa naszej tożsamości i spoiwo relacji partnerskiej. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej pomocy, dzięki której ta sfera życia może być źródłem radości i pewności siebie. Źródeł zaburzeń, dysfunkcji i problemów dotykających życie seksualne należy szukać przekrojowo w całej organizacji człowieka, nie tylko osobowości. Czasem problemem jest zbyt surowe podejście do sfery seksualnej w dzieciństwie, innym razem przyczyna kłopotów ma charakter medyczny lub społeczny, wynikając wprost z natury związku między dwojgiem ludzi. Seksuolodzy w gabinetach W STRONĘ CENTRUM dysponują interdyscyplinarną wiedzą i przygotowaniem do spojrzenia na problem z uwzględnieniem wszystkich jego aspektów. Zadaniem seksuologa jest zebranie szczegółowego wywiadu i ustalenie możliwych przyczyn problemu, wytyczenie właściwych sposobów działania i wsparcie pacjentów w ich stosowaniu. Do seksuologa można udać się w przypadku wystąpienia problemów, takich jak:

  • zaburzenia erekcji
  • przedwczesny wytrysk
  • anorgazmia
  • hipolibidemia
  • nimfomania
  • pochwica
  • dyspareunia

Umów wizytę

Loading...
TerapeutaPonWtŚrCzwPtSbNd

Specjalistami seksuologami w gabinetach W STRONĘ CENTRUM są: